Predlozi za uredjivanje radne povrsine na racunaru

Urediti svoj desktop da istovremeno bude dekorativan, funkcionalan i praktican, ne predstavlja veliki problem, iako se u praksi cesto sustrecemo sa haotucnim radnim povrsinama racunara.
Zato cu u ovoj temi davati savete kao i slati slike radne povrsine.

Izgled svih ikona mozete prozvoljno menjati i ulepsavatim a potrudite se da boja vase radne povrsine bude u skladu sa ikonicaa i trakom zadataka ( task barom ).

Ukoliko zelite da ovako uredite radnu povrsinu. pratite ova uputstva.

1.

N radnoj povrsini kliknite desni klik misa ili pritisnite dugme za opcije na tastaturi. Izaberite poslednju opciju, Buduči da imam legalan Windows na Hrvatskom kod mene pise "prilagodi".

2. Otvorice vam se prozor ovakvog izgleda. U njemu izabrite opciju "boja pozadine". U toj opciji mzete da menjate boju okvira prozora i trake zadataka. Imate mogucnost da izaberete boju i podmogucnosti nijansa.

Da bise ikonice postavili kao ja, potreban vam je Rocketdock - alat za uredjenje ikonica na desktopu. Ovaj program se automatski dize sa sistemom i ne trosi mnogo resursa. Njega mozete da preuzmete na ovom sajtu:

[Samo registrovani clanovi mogu videti ovaj sadrzaj. ]

P. S. imam dosta veliku kolekciju ikonica za razliciteprograme koju cu sa vama podeliti uskoro.