Zdravo & Dobrodošli na Radio Poljubac
Možete nas naći na Follow us on Facebook Follow us on Twitter Linked In Flickr Watch us on YouTube My Space Blogger
Zdravo Gost, ako čitate ovo, to znači da niste registrovani. Kliknite ovde da se registrujete u nekoliko jednostavnih koraka, uživaćete u svim odlikama našeg Foruma. Imajte na umu da su zabranjeni nepristojni ili besmisleni nikovi (bez brojeva ili slova nasumice).
Sign Up

+ Odgovor Na Temu
Strana 1 od 4 1 2 3 ... ZadnjaZadnja
Prikaz rezultata 1 do 10 od 36
    Super Administrator SuperAdministrator

Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 14.0%
    Achievements:
    Tagger First ClassOverdriveSocialVeteran25000 Experience Points
    Goca's Avatar
    Registrovan
    Nov 2012
    Country: Austria
    Say 'Thank You!' for this post. :
    0 For This Post
    118 Ukupno
    Level
    1

Prikaz Nagrada

Moje Raspoloženje
    Scared

blog Knjizevnost Price

PRICA O EKSERIMA

Bio jedan mali decak koji je imao losu narav. Otac mu je dao vrecu punu eksera i rekao da svaki put kada pobesni i izgubi kontolu nad sobom , ukuca jedan ekser u ogradu.

Prvoga dana decak je ukucao 37 eksera. Tokom sledecih nekoliko meseci on je naucio kontrolisati svoj bes, i broj zakucanih eksera se smanjivao. Otkrio je da je lakse kontrolisati narav nego zakucavati eksere u ogradu.

Napokon je osvanuo dan u kom decak nije zakucao ni jedan ekser. Otisao je ocu i rekao mu kako tog dana nije pobesneo. Otac mu je tada odgovorio:
    - Svakoga dana kada uspes kontrolisati svoje ponasanje, iz ograde iscupaj po jedan ekser.
    Dani su prolazili i jednog dana cecak je rekao ocu da je izvdio sve eksere. Otac je uzeo sina za ruku i odveo ga do ograde. Tada mu je rekao:
    - Dobro si to uradio sine moj ali pogledaj sve te rupe u ogradi. Ograda vise nikada nece biti ista. Kada u besu kazes neke stvari one ostavljaju oziljak, kao sto su ove rupe u ogradi. Mozes coveka ubosti nozem i izvuci noz i posle toga nije vazno koliko puta kazes da ti je zao, rane ostaju.

Verbalna rana je isto toliko bolna kao i fizicka. Prijatelji su vrlo vredan dragulj, oni cine da se smesis, ohrabuju te da uspes u necemu, oni su spremni da te saslusaju, da podele tvoju bol, imaju lepih reci za tebe i uvek im je srce otvoreno.

Cuvaj me Boze Laznih Prijatelja Jer Neprijatelja Se Sama cuvam

Odgovor Sa Citatom Odgovor Sa Citatom
    HVALA

Achievements:
    Goca's Avatar
    Registrovan
    Nov 2012
    0 For This Post
    118 Ukupno
    Level
    1

Prikaz Nagrada

Moje Raspoloženje
    Scared
    Na jednom dalekom usamljenom ostrvu usred okeana živjeli lijepo i u slozi Ljubav, Bogatstvo, Tuga, Sujeta i Znanje. Živeli su mirno na tom ostrvu daleko od svih svjetskih briga i dogadjanja. Ali nakon mnogo vjekova primetili su da njihovo ostrvo polako , pa sve brže i izvjesnije nestaje. Vrlo brzo shvatili su da ostrvo ubrzano tone. Uznemireni oni spakuju svoje stvari i krenu polako da napuštaju svoje lijepo, carobno, ali tonuce ostrvo, koje im je vjekovima pružalo srecu.

Jedino Ljubav , postojana po prirodi, riješi da ostane. Jedino je ona vjerovala i nadala se da je sve to privremeno i da ce doci bolji dani kada ce sve biti lijepo i veselo kao nekada. Medjutim vremenom i Ljubav shvati da nema nade i da mora i ona da napusti svoj dom. Spakuje lepo ono malo stvari i puno uspomena sa sobom, ali ... sada više nije bilo nacina da ode sa ostrva. Svi camci, brodovi i splavovi vec su otplovili, a za pravljenje novih više vremena nije bilo. Ljubav je pocela da doziva upomoc.

Nekako u to vrijeme, put tuda nanese Bogatstvo. Ljubav se obraduje srecnoj slucajnosti i zamoli Bogatastvo da je primi na svoj brod:
    - Primi me molim te, ostrvo tone, udavicu se - rekla je Ljubav.
    - Izvini ali moj camac je pun zlata i dragog kamenja. Nema mesta jos i za tebe Ljubavi. Ako i ti budes ušla, bojim se potonucemo - rece Bogatstvo i ode.

Ljubav je pocinjala da hvata panika. Ostrvo je vise tonulo i vode je bilo više. U panici, Ljubav je i dalje dozivala u pomoc. Onda je na svom splavu naišla Tuga. Ljubav se obradovala starom prijatelju:
    - Tugo, molim te spasi me. Potonucu zajedno sa ovim nasim ostrvcetom. Bilo bi šteta da svijet ostane bez ljubavi.
    - Žao mi je Ljubavi - odgovorila je tuga - Toliko sam tužna da ne mogu da te povedem sa sobom. Želim da budem sama. I ostavi ljubav daleko iza sebe.

Na ostvru Ljubav vec hvata ocaj . Ne vidi nacina da se spase iz nezgodne situacije u kojoj se našla i to zato što je verovala u bolje sutra. Medjutim, tracak nade, ili je možda u pitanju vjera, još uvijek su je nagonili da i dalje doziva u pomoc. Njena dozivanja privuku pažnju Sujete koja je tuda slucajno prolazila.
    - Povedi me sa sobom. Ti si mi jedina nada - zamoli LJubav.
    - Ne dolazi u obzir! Vidi kakva si prljava i mokra, hoceš da mi pokvasiš camac . Sama si kriva! Sad snosi posledice. Lijepo sam ti govorila da odeš dok se još moglo. - I jos uvredjena ode i ostavi Ljubav sa njenom tužnom sudbinom .
    Izgubivši i poslednju nadu, Ljubav se predala sudbini.

Dodato posle 20 Sati 47 minuta:

Istina o dva vuka

Nekada davno je deda svome unuku ispricao jednu životnu istinu.
    U duši svakog čoveka se vodi bitka. Kao borba izmedju dva vuka. U duši svakoga od nas.
    Jedan vuk predstavlja zlo. Predstavlja bes, zavist, ljubomoru, žaljenje, pohlepu, aroganciju, samosažaljenje, krivicu, greh, srdžbu, inferiornost, laž, lažni ponos, egoizam...
    Drugi vuk predstavlja dobro. Predstavlja ono što pruža užitak, mir, ljubav, nadu, vedrinu, poniznost, ljubaznost, dobrotu, srdačnost, darežljivost, istinu, saoosećanje i veru.

Unuk se zamisli na nekoliko trenutaka. Sve svoje misli vredno usmeri u dubinu dedovih reci, pa ga upita;
    -Koji vuk na kraju pobedi?
    Deda odgovori sa smeškom na svom starom licu:
    -Pobedjuje uvek onaj koga hraniš...

HVALA

Achievements:
    Goca's Avatar
    Registrovan
    Nov 2012
    0 For This Post
    118 Ukupno
    Level
    1

Prikaz Nagrada

Moje Raspoloženje
    Scared

blog

Čovjek umire i odlazi na nebo.
    Anđeli mu kažu:”Odvešćemo te u raj, ali prvo da ti pokažemo pakao.”
    Odvode ga na mjesto sa ogromnom posudom punom svakakve hrane.
    Oko posude okupile su se gladne i jadne osobe. Svaka od njih ima kašiku
    dugačku po tri metra. Hranu mogu dohvatiti, ali je, zbog dužine,
    ne mogu prinijeti ustima. I tako, ove patetične osobe gladuju pored izobilja hrane.
    Zatim ga anđeli odvedoše u raj.
    Na njegovo iznenađenje, ugleda istu scenu. Ponovo gigantska posuda sa hranom,
    ponovo ljudi sa kašikama od tri metra. Samo što su ovi zadovoljni, srećni, nasmijani i zdravi.
    “Zašto? U čemu je razlika da su ovi ljudi srećni i siti, a drugi gladuju?”, upitao je anđele.
    “Pa zar ne vidiš?”, upitali su ga.
    Kada je pažljivo pogledao primijetio je da svaka osoba hrani kašikom susjednu osobu.
    “Ovdje ljudi hrane jedni druge. Oni su srećni i zadovoljni zato što su naučili put ljubavi.”

HVALA

Achievements:
    Goca's Avatar
    Registrovan
    Nov 2012
    0 For This Post
    118 Ukupno
    Level
    1

Prikaz Nagrada

Moje Raspoloženje
    Scared

blog

Prica jedne svece ...

Zapalili ste me i gledate moje svetlo. Radujete se jasnoci i toplini koju darujem. Veselim se da mogu goreti za vas. Da nije tako lezala bih u nekoj kutiji bez koristi. Smisao dobijam tek kada gorim.
    Ali, dobro znam, sto duze gorim, to kraca postajem, to se vise blizim svome kraju. «Izgorela je» reci cete, a ono sto je ostalo vi cete baciti. Znam, za mene postoje dve mogucnosti: Ili da ostanem u kutiji u tami, ili da gorenjem postajem kraca. Dajem sve u korist svetla, a time dovodim samu sebe kraju . Ipak lepse je ako mogu nesto dati...

Gledaj, isto je tako s ljudima! Ili se povuku , ostajuci sami za sebe i sve je hladno i prazno; ili se priblize ljudima i daruju im od svoje topline i ljubavi i onda zivot dobija smisao. Ali, znaj i to da za ovo moras dati nesto od sebe samog, nesto od svoje radosti, od svoje srdacnosti, od svog smeha, mozda nesto i od tuge. I ne trebas bojazljivo razmisljati o tome kako ces sacuvati samo sebe. Mislim da samo onaj ko druge veseli postaje sam veseliji. Samo onaj ko je svetlo drugima, sam ce primiti svetlo. Sto vise goris za druge to ce svetlije biti u tebi samom.

Mnogi su ljudi samo zato tmurni i neraspolozeni, jer se boje biti ovde za druge, zale se i neprestano mrmljaju na teska vremena. Jos uvek nisu shvatili ovo: Jedno jedino svetlo koje gori, vece je i vrednije nego sva tama sveta.
    Dopustite dakle da vas malo ohrabrim, ja, mala sveca.

HVALA

Achievements:
    Goca's Avatar
    Registrovan
    Nov 2012
    0 For This Post
    118 Ukupno
    Level
    1

Prikaz Nagrada

Moje Raspoloženje
    Scared

blog

RAZGOVOR SA BOGOM

"Dakle, ti bi želeo da razgovaraš sa mnom?" reče Bog.
    "Ako imaš vremena" rekoh.
    Bog se nasmeši."Moje je vreme večnost" .
    "Šta si me hteo pitati?"
    "Šta te najviše iznenadjuje kod ljudi?"
    Bog odgovori:
    "Što im je detinjstvo dosadno. Žure da odrastu, a potom bi želeli ponovo biti deca.
    Što troše zdravlje da bi stekli novac, pa potom troše novac da bi vratili zdravlje.
    Što razmišljaju usko o budućnosti, zaboravljajući sadašnjost. Na taj način ne žive ni u sadašnjosti ni u budućnosti.
    Što zive kao da nikada neće umreti, a onda umiru kao da nikada nisu živeli."
    Bog me primi za ruku. Ostadosmo na trenutak u tišini.
    Tada upitah: "Kao roditelj, koje bi životne pouke želeo da tvoja deca nauče?"

Osmehujući se, Bog odgovori:

"Da nauče da nikoga ne mogu prisiliti da ih voli. Mogu samo voleti. Da nauče da nije najvrednije ono što poseduju, nego ko su u svom životu. Da nauče kako se nije dobro uporedjivati s drugima ... Da nauče kako nije bogat onaj čovek koji najviše ima, nego onaj kojem najmanje treba. Da nauče kako je dovoljno samo nekoliko sekundi da se duboko povredi voljeno biće, a potom su potrebne godine da se izleči. Da nauče opraštati.... tako da sami opraštaju. Da spoznaju kako postoje osobe koje ih nežno vole, ali to ne znaju izreći niti pokazati. Da nauče, da se novcem može kupiti sve. Osim sreće i ljubavi. Da nauče da dve osobe mogu promatrati istu stvar, a videti je različito. Da nauče da je pravi prijatelj onaj koji zna sve o njima ... a ipak ih voli. Da nauče kako nije uvek dovoljno da im drugi oproste. Moraju i sami sebi opraštati.

Ljudi će zaboraviti šta si rekao.
    Ljudi će zaboraviti šta si učinio.
    Ali nikada neće zaboraviti kakve si osećaje u njima pobudio

HVALA

Achievements:
    Goca's Avatar
    Registrovan
    Nov 2012
    0 For This Post
    118 Ukupno
    Level
    1

Prikaz Nagrada

Moje Raspoloženje
    Scared

blog

U srcu ...

Jednoga dana Bog se umorio od ljudi. Neprekidno su mu dosadjivali, trazeci od Njega sve i svasta. Zato je resio da se sakrije na neko vreme. Okupio je sve svoje savetnike i upitao ih:
    - Gde da se sakrijem? Koje je najbolje mesto?
    Jedan mu je odgovorio:
    - Na vrh najvise planine na svetu.
    Drugi je rekao:
    - Na dno okeana, tamo te niko nece pronaci.
    Treci je dodao:
    - Najbolje je da se sakrijes na tamnu stranu Meseca, to je najbolje mesto, ko bi te tu pronasao?

Na kraju , Bog se obratio svom najpametnijem andjelu sa istim pitanjem:
    - Gde da se sakrijem?
    Andjeo se nasmesio i odgovorio mu:
    - Sakrij se u ljudsko srce. To je izgleda mesto u koje nikad ne zalaze

HVALA

Achievements:
    Goca's Avatar
    Registrovan
    Nov 2012
    0 For This Post
    118 Ukupno
    Level
    1

Prikaz Nagrada

Moje Raspoloženje
    Scared

blog

Savrseno srce

Jednoga dana mladic je stajao u sredistu grada razmisljajuci kako on ima najlepse srce u celoj dolini. Prosla je velika povorka i svi su oni priznali kako je njegovo srce savrseno.
    Nije bilo crtice ni zareza u njemu. Da, svi su se oni uistinu slozili da je njegovo srce najlepse koje su ikad videli. Mladic je bio jako ponosan i jos se vise i glasnije hvalio svojim prelepim srcem.

Iznenada, jedan stari covek pojavio se ispred povorke i rekao:
    „Zasto tvoje srce nije priblizno lepo kao moje?” Povorka i mladic pogledali su u to starcevo srce. Udaralo je snazno, ali prepuno oziljaka, bilo je mesta gde su komadici bili premesteni i onih koji su bili stavljeni, ali nisu potpuno odgovarali i bilo je nekoliko ostecenih strana(ivica). Ustvari, bilo je puno mesta gde su celi komadi nedostajali.
    Narod je zapoceo - kako moze reci da mu je srce lepse nego sto on misli? Mladic je pogledao u starcevo srce i video njegovo stanje, i nasmejao se. „Mora da se salis, rekao je. Uporedi svoje srce s mojim, moje je savrseno a tvoje je prepuno oziljaka i suza.

”Da, rekao je starac, tvoje izgleda savrseno ali nikad se ne bih menjao s tobom.
    Vidis, svaki oziljak predstavlja osobu kojoj sam dao svoje ljubavi - izvadim komadic srca i dam je toj osobi, i cesto mi ta osoba uzvrati deo od svog srca koje se uklapa u prazni deo mog srca, ali buduci da delovi nisu jednaki, ja imam nekih grubih zavrsetaka koje delim, jer me podsecaju na ljubav koju delimo.
    Ponekad dam delove srca, ali mi osobe ne vrate svoj komadic srca. To su ti prazni delovi - davanje ljubavi je rizikovanje.

Ovi oziljci su bolni, otvoreni su, podsecaju me na ljubav koju dadoh ljudima takodje, i nadam se da se oni mogu vratiti jednog dana i popuniti prazne prostore na koje cekam."

HVALA

Achievements:
    Goca's Avatar
    Registrovan
    Nov 2012
    0 For This Post
    118 Ukupno
    Level
    1

Prikaz Nagrada

Moje Raspoloženje
    Scared

blog

tri lekcije

lekcija broj 1
    Sedi vrana na drvetu i po ceo dan ne radi ama bas nista.
    kada je mali zeka ugledao vranu, upita je:"Mogu li i ja da sedim kao ti i da po ceo dan ne radim nista?"
    vrana odgovori: "Naravno, zasto da ne."
    I tako zeka sedne na zemlju ispod vrane da se odmara i ne radi nista.
    Nakon nekog vremena, iznenada se pojavi lisica, skoci na zeca i pojede ga!
    poenta price: da bi sedeo i ne radio nista, moras da sedis jako, jako visoko!

lekcija broj 2
    Razgovaraju curka i bik: "Volela bih da mogu da dohvatim vrh drveta", rece curka," ali nemam dovoljno snage".
    Pa zasto ti ne bi grickala malo moje balege? odgovori bik.
    Ona je prepuna hranljivih sastojaka.
    Curka pojede jednu gromuljicu balege i shvati da joj je to stvarno dalo dovoljno snage da se popne na prvu granu drveta.
    Sledeci dan, nakon sto je pojela jos balege, popela se na drugu granu. konacno, nakon dve nedelje, ona je ponosno sedela na vrhu.
    Ali, ubrzo ju je ugledao farmer, vesto je upucao puskom i tako je smaknuo sa drveta.
    poenta price: S*anje te mozda moze dovesti do vrha, ali te ne moze odrzati gore !

lekcija broj 3
    Mala ptica je letela na jug nosena vetrom. Postalo je jako hladno, pticica se smrzla i pala na zemlju, na veliko polje. Dok je lezala na zemlji, prisla joj je krava i spustila nesto balege na nju. Dok je smrznuta pticica lezala u gomili kravlje balege, shvatila je kako joj je postalo toplo. Balega je u stvari otkravila! Lezala je tako topla i srecna, pa je od radosti pocela da peva. Prolazeci tuda, macka je cula pticiju pesmu i prisla da to istrazi. Prateci zvuk, macka je otkrila pticu ispod gomile kravlje balege, a zatim ju je spretno izvukla napolje i pojela!
    poenta price:
    1. nije svako ko te uvaljuje u go*na tvoj neprijatelj
    2. nije svako ko te iz goana vadi tvoj prijatelj
    3. a kada si u velikim g onima, drzi jezik za zubima!

HVALA

Achievements:
    Goca's Avatar
    Registrovan
    Nov 2012
    0 For This Post
    118 Ukupno
    Level
    1

Prikaz Nagrada

Moje Raspoloženje
    Scared

blog

Lepota odraza i odraz lepote

Legenda kaže da je nekada davno postojao mladić po imenu Narcis, koji je bio toliko lep da se svako ko bi ga pogledao istog trenutka u njega zaljubio. To se dogodilo i nimfi po imenu Eho, ali on nije obraćao pažnju na nju, zbog čega je venula od tuge sve dok od nje nije ostao samo glas. Nemezis, boginja Osvete, bacila je čini na oholog Narcisa kome je od tada bilo suđeno da se zaljubi u svoj odraz na površini jezera, nad kojom je stajao opčinjen sopstvenom lepotom, sve do smrti, nakon koje su ga bogovi pretvorili u cvet.
    Posle Narcisove smrti, došle su Drijade – gorske vile – i videle da se jezero pretvorilo u vrč slanih suza.
    - „Zašto plačeš?” – pitale su ga.
    - „Oplakujem Narcisa”, reče jezero.
    - „Ah, ne čudi nas što oplakuješ Narcisa. Mi smo stalno po šumi trčale za njim, ali ti si jedino imalo prilike da izbliza posmatraš njegovu lepotu.
    - ” „Narcis je bio lep?” – upita jezero iznenađeno.
    - „Ko bi to mogao znati bolje od tebe? Na tvoje se obale svakog dana naslanjao”, odgovoriše Drijade.
    Jezero je na trenutak zaćutalo, a zatim reklo:
    - „Oplakujem Narcisa, ne zbog njegove lepote, već zato što sam, svaki put kada bi legao na moje obale, mogao da vidim kako se u dubini njegovih očiju oslikava moja vlastita lepota.”
    A u dubini vasih ociju ciji se lik oslikava?

HVALA

Achievements:
    Goca's Avatar
    Registrovan
    Nov 2012
    0 For This Post
    118 Ukupno
    Level
    1

Prikaz Nagrada

Moje Raspoloženje
    Scared

blog

Pet stvari u zivotu koje se ne mogu vratiti

Devojka je cekala avion u cekaonici jednog velikog aerodroma. Posto je trebala dugo cekati, odlucila je kupiti knjigu kako bi joj vrijeme brze proslo. Uz knjigu kupila je i paketic keksa.
    Sjela je u VIP cekaonicu kako je nitko ne bi uznemiravao. Kraj nje je bila stolica sa keksom, a sa druge jedan gospodin koji je citao novine. Kad je ona pocela uzimati kekse i gospodin je uzeo jedan. Ona se sokirala, ali nista nije rekla i nastavila je citati knjigu. U sebi je pomislila: ma gledaj ti ovo, da samo imam malo vise hrabrosti, do sada bih ga vec udarila... Svaki put kad je ona uzimala jedan keks, covjek pored nje, ne obazirajuci se ni na sta, uzimao je isto tako jedan. Nastavili su tako dok nije ostao samo jedan u paketu i djevojka pomisli: bas me zanima sta ce sada napraviti!!!
    Covjek uzme posljednji i podijeli ga na dvoje!
    Ovo je zaista previse, pomisli djevojka, sokirana uzme svoje stvari, knjigu, torbu i ode prema izlazu iz cekaonice. Kada se osjecala malo bolje, nakon sto ju je prosla ljutnja, sjela je na mjesto gdje nije bilo nikoga da bi izbjegla neke druge neugodne dogadjaje. Zatvori knjigu i otvori torbu da je ubaci u nju. U tom trenutku ugleda paketic keksa jos uvijek netaknut.
    Postidje se kao kradljivac i tek tada shvati da je keks, isti kao njen, bio od gospodina koji je sjedio pored nje, ali koji je, bez sokiranja, nervoze ili prepotencije, podijelio i svoj posljednji komad sa njom, totalno suprotno od nje, kojoj su bili povrijedjeni ponos i osjecaji.

ZAKLJUCAK : Koliko puta u nasem zivotu cemo ili smo pojeli tudji keks, a da to nikad necemo ili nismo ni saznali?
    Prije nego sto se dodje do brzopletog zakljucka i prije nego sto se pocne misliti lose, GLEDAJ sa paznjom detalje, vrlo cesto situacija nije onakva kako izgleda nama na prvi pogled!!!!

U zivotu postoji 5 stvari koje se ne mogu vratiti:
    - Kamen kada je bacen;
    - Rijec nakon sto je recena;
    - Mogucnost nakon sto je izgubljena;
    - Vrijeme kada je proslo;
    - Ljubav za koju se NE BORI.

HVALA

Informacija Teme

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Slične Teme

1. Knjizevnost
    By M e r i in forum Knjizevnost
    Odgovori: 85
    Zadnji Post: 18.03.2013, 20:30

Članovi koji su pročitali ovu temu : 0

You do not have permission to view the list of names.

Tagovi za ovu Temu

Bookmarks

Pravila Postanja