Zdravo & Dobrodošli na Radio Poljubac
Možete nas naći na Follow us on Facebook Follow us on Twitter Linked In Flickr Watch us on YouTube My Space Blogger
Zdravo Gost, ako čitate ovo, to znači da niste registrovani. Kliknite ovde da se registrujete u nekoliko jednostavnih koraka, uživaćete u svim odlikama našeg Foruma. Imajte na umu da su zabranjeni nepristojni ili besmisleni nikovi (bez brojeva ili slova nasumice).
Sign Up

+ Odgovor Na Temu
Strana 3 od 3 PrvaPrva 1 2 3
Prikaz rezultata 21 do 30 od 30
    Super Administrator SuperAdministrator

Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 5.0%
    Achievements:
    Tagger First ClassOverdriveSocialVeteran25000 Experience Points
    Goca's Avatar
    Registrovan
    Nov 2012
    Country: Austria
    Say 'Thank You!' for this post. :
    0 For This Post
    176 Ukupno
    Level
    1

Prikaz Nagrada

Moje Raspoloženje
    Scared

leptir2

Pešić ostaje, samo plata problem!

Trojni sastanak čelnika košarkaškog kluba Crvene zvezde Zorana Drakulića, Milana Opačića i Svetislava Pešića uspešno je završen, prenosi dnevni list "Kurir". Naime, njih trojica su se oko većine stvari dogovorili, i ostalo je da se u narednih nekoliko dana usaglase oko Pešićeve plate za narednu sezonu, koja će najverovatnije biti smanjena, jer su i sami igrači Zvezde pristali na tako nešto.

- Sastanak njih trojice uspešno je završen, i po svemu sudeći Pešić će ostati na klupi Zvezde u narednoj sezoni. Jedino se još nisu dogovorili oko Karijeve plate, ali do sledećeg ponedeljka i taj problem bi trebalo da bude rešen, jer je Drakulić juče otputovao u Irak, dok se predsednik u ostavci Slobodan Vučićević trenutno nalazi u Sloveniji - kaže izvor "Kurira" blizak dešavanjima na Malom Kalemegdanu. - Pešić sutra odlazi u Francusku. Svi u klubu su svesni da finansijska situacije nije dobra, i da mora da dođe do smanjenja plata, što su igrači prihvatili, a kako sada stvari stoje, na to je spreman i iskusni stručnjak. Oni su na tom sastanku čak razgovarali i o mogućim pojačanjima za narednu sezonu, što dovoljno govori da se ide u dobrom pravcu. Kako sada stvari stoje, sve nedoumice biće rešene u toku sledeće sezone. Iako sastanku nije prisustvovao Vučićević, on je upoznat sa svim detaljima razgovora.

Predsednik Skupštine Crvene zvezde Zoran Drakulić kazao je da su sastanci intenzivni i da će konkretnije odluke biti donete za desetak dana.

- Svakodnevno razgovaramo i pokušavamo da nađemo najbolje rešenje za klub. Neke konkretnije odluke trebalo bi da budu donete u narednih desetak dana, male su šanse da se pre tog roka nešto desi. Tražimo način da klub funkcioniše na istim principima kao prošle sezone, verujem da ćemo u toj nameri i uspeti - poručio je Drakulić.
    Cuvaj me Boze Laznih Prijatelja Jer Neprijatelja Se Sama cuvam

Odgovor Sa Citatom Odgovor Sa Citatom
    HVALA

Achievements:
    Goca's Avatar
    Registrovan
    Nov 2012
    0 For This Post
    176 Ukupno
    Level
    1

Prikaz Nagrada

Moje Raspoloženje
    Scared

jabuka10

Pešić - nova epizoda: "Neću na klupu, projekat propao nakon ostavke Vučićevića"
    3. avgust 2009.

Pešić u izjavi za SOS kanal, demantovao da je na putu da se predomisli. Projekat je postojao, ali je ostavka Vučićevića promenila stvari. Hoće da pomogne, ali ne kao trener. Maljkoviću nije potrebna bilo čija preporuka.
    Letnja sapunica kojom ljubitelji košarke prekraćuju vreme tokom duge letnje pauze se nastavila. Ovoga puta Svetislav Pešić je u izjavi za SOS kanal, odbacio navode da se dogodio preokret i da razmišlja o tome da se vrati na klupu.

„Pojavljuju se razne dezinformacije, bio sam na sastanku, složili smo se da je urađeno mnogo, ali nemam nameru da nastavim kao trener. Mogu da pomognem u nekoj drugoj ulozi, ali ne na klupi“, kaže Pešić.

On kaže da je tim na okupu, da je u pitanju deset super talentovanih igrača, što predstavlja bazu za rad.

Na pitanje da prokomentariše navode pojedinih medija da je predložio Božu Maljkovića za naslednika, „Kari“ se nasmejao.

„Znate li vi ko je Boža Maljković? Kakva njemu treba preporuka? To bi bilo fantastično rešenje za Zvezdu, ali nije moje o tome da razmišljam“, zaključuje Pešić.

HVALA

Achievements:
    Goca's Avatar
    Registrovan
    Nov 2012
    0 For This Post
    176 Ukupno
    Level
    1

Prikaz Nagrada

Moje Raspoloženje
    Scared

Devil

Tadija Dragićević ostaje u Zvezdi!
    4. avgust 2009.

Posle dužeg vremena jedna dobra vest iz Zvezde i možda najava bolji dana za klub. Kapiten se nije dogovorio sa Efesom i predvodiće crveno - bele u narednoj sezoni. "Konačno imamo kontinuitet i tim koji je par sezona na okupu", optimista je Dragićević, koji čvrsto veruje da će se Gordijev čvor oko trenera i predsednika razrešiti.
    Velika stvar za Crvenu Zvezdu, ostaje kapiten Tadija Dragićević.

„Imao sam ponude, praktično sam bio na korak od potpisivanja sa Efesom, ali nije bilo suđeno. Nisam želeo po svaku cenu napolje, klubovi koji su mi nuđeni nisu odgovarali mojom ambiciji. Neću da čekam, prelomio sam, ostajem u Zvezdi“, kaže Dragićević.

Sjajni košarkaš je celo leto proveo na rehabilitaciji, čitavu prethodnu sezonu je bio povređen.

„Bilo mi je teško, ali to je prošlost. Sada se radujem novoj sezoni. Rešiće se stvari oko predsednika i trenera, najvažnije da je ekipa ostala na okupu. Zvezdi je upravo nedostajao taj kontinuitet, igrači su se ređali kao na traci. Sada imamo sve uslove da osvojimo titulu“, rekao je lider mladog tima crveno - belih.

HVALA

Achievements:
    Goca's Avatar
    Registrovan
    Nov 2012
    0 For This Post
    176 Ukupno
    Level
    1

Prikaz Nagrada

Moje Raspoloženje
    Scared

Devil

Stiglo Pešićevo "NE" u Crvenu zvezdu
    7. avgust 2009.

Košarkaški klub Crvena zvezda i Svetislav Pešić neće nastaviti saradnju započetu prošle godine u ovo vreme.

Dan posle izjave trofejnog trenera u medijima da ne želi da prihvati ponudu Crvene zvezde, kao i upoznavanja sa tom odlukom generalnog menadžera kluba Milana Opačića usmenim putem, na Mali Kalemegdan stigao je faks od Pešićevog menadžera Lućana Kapikjonija u kojem u delu koji je objavljen piše:

"U ovom trenutku Svetislav Pešić nije spreman da prihvati vašu ponudu. Garancije koje je klub dao u vezi sa finansijskim statusom, nisu ubedili mog klijenta da potpiše ugovor. Razgovarao sam sa gospodinom Pešićem. On nije bio zainteresovan za nastavak saradnje jer klub nema Predsednika ili Bord direktora koji bi mu dao potrebne garancije za njegov program. Pregovore možemo da nastavimo kada se ova pitanja reše", kaže se, između ostalog, u pismu Lućana Kapikjonija.

Ovakav epilog mogao je da se nasluti posle izjave generalnog menadžera Milana Opačića u četvrtak.

Ipak, MONDO saznaje da od ponude Zvezde u sredu, do Pešićeve pismene zahvalnice na tome u petak nije sve bilo samo "hoćeš" ili "nećeš", već da su dve strane vodile poslednje pregovore oko detalja, koji nisu i teško da će biti obelodanjeni.

Naš izvor dodaje da jedna od tema jeste bio novac, odnosno visina Pešićeve zarade u drugoj godini rada sa Zvezdom, ali ne i da je to bila presudna stvar zbog koje saradnja nije nastavljena.

Između Crvene zvezde i Svetislava Pešića očigledno da je puklo u poverenju i to onog dana kada je predsednik kluba Slobodan Vučićević, potpuno iznenada, podneo ostavku u jeku pregovora sa Pešićem i pravljenja koncepta za narednu sezonu.

Sve posle toga, bila je čudna igra, koju su mediji pomno pratili i iz koje se išlo od "fifti-fifti", preko "dogovor je blizu", do "sada je kasno"...

U neku ruku, za Crvenu zvezdu je dobro da se ova situacija završila i da može da se krene u potragu novog trenera, a od ranije aktuelno je ime selektora Italije, Karla Rekalkatija, kojeg zastupa isti menadžer kao i Pešića.

Na potezu je Opačić, koji bi u najskorije vreme trebalo upravi da dostavi nekoliko mogućih rešenja, tj. predloga. Takođe, najuže rukovodstvo kluba trebalo bi da uputi poruku svim potencijalnim kandidatima za mesto trenera da je klub stabilan, iako je predsednik u ostavci, kao i da Skupština zakazana za 2. septembar neće biti sudbonosna, već protokolarna.

HVALA

Achievements:
    Goca's Avatar
    Registrovan
    Nov 2012
    0 For This Post
    176 Ukupno
    Level
    1

Prikaz Nagrada

Moje Raspoloženje
    Scared

Devil

Petrović prvi izbor za trenera KKCZ

Dan posle konačne odluke Svetislava Pešića da se ne zadrži u Crvenoj zvezdi, beogradski klub počeo je potragu za novim trenerom.

Kako saznajemo, u prvom planu trenutno je Aco Petrović, nekadašnji trener FMP-a, koji je prošle godine sa UNIKS-om osvojio Kup Rusije. Klupski čelnici žele da ekipu predvodi domaći trener, kojem neće trebati vreme da se privikne na ovdašnja takmičenja, zbog čega nerealno deluje mogućnost da ekipu preuzme slavni Karlo Rekalkati.
    Rekalkatija, koji je tokom bogate karijere u Italiji osvajao titule sa Kantuom, bolonjskim Fortitudom i Sijenom, predložio je klubu sa Malog Kalemegdana Lučano Kapikjoni, menadžer Svetislava Pešića, kao opciju za slučaj da popularni „Kari“ ne ostane u Beogradu.

Aco Petrović je trenersku karijeru počeo u stručnom štabu Crvene zvezde kao asistent, pre nego što je 1998 preuzeo FMP, koji je vodio punih pet godina. Posle jedne godine u Hemofarmu preuzeo je na tri godine rostovsku Lokomotivu, sa kojom je stigao u finale FIBA kupa 2005, a za dve godine u UNIKS-u uspeo je da obezbedi Kup Rusije, pobedivši na putu CSKA i Dinamo u samo dva dana.

Petrović je bio član stručnog štaba Svetislava Pešića tokom SP 2002. u Indijanapolisu, a sada je jedan od pomoćnika Dušana Ivkovića. Stručnjak koji ove jeseni puni 50 godina, ranije je medijima u Srbiji izjavio da sa njim niko iz kluba nije stupio u kontakt.

Glavni operativac crveno-belih Milan Opačić je u akciju nalaženja novog trenera krenuo tek pošto je Svetislav Pešić potvrdio da ne ostaje u Zvezdi, a očekuje se da će odgovor na pitanje ko preuzima Zvezdu biti poznat pre nego što ekipa (bez Bjelice i Kešelja, koji su sa reprezentacijom) krene na Kopaonik, gde 15. avgusta počinju pripreme za novu sezonu.

Pritisak znatno smanjuje podatak da Zvezda trenutno pod ugovorom ima osam igrača, uključujući i kapitena Tadiju Dragićevića, koji je odlučio da ostane u klubu. Pretpostavlja se da će ekipa biti kompletirana dovođenjem dva stranca

HVALA

Achievements:
    Goca's Avatar
    Registrovan
    Nov 2012
    0 For This Post
    176 Ukupno
    Level
    1

Prikaz Nagrada

Moje Raspoloženje
    Scared

Devil

Petrović prvi izbor za trenera KKCZ

Dan posle konačne odluke Svetislava Pešića da se ne zadrži u Crvenoj zvezdi, beogradski klub počeo je potragu za novim trenerom.

Kako saznajemo, u prvom planu trenutno je Aco Petrović, nekadašnji trener FMP-a, koji je prošle godine sa UNIKS-om osvojio Kup Rusije. Klupski čelnici žele da ekipu predvodi domaći trener, kojem neće trebati vreme da se privikne na ovdašnja takmičenja, zbog čega nerealno deluje mogućnost da ekipu preuzme slavni Karlo Rekalkati.
    Rekalkatija, koji je tokom bogate karijere u Italiji osvajao titule sa Kantuom, bolonjskim Fortitudom i Sijenom, predložio je klubu sa Malog Kalemegdana Lučano Kapikjoni, menadžer Svetislava Pešića, kao opciju za slučaj da popularni „Kari“ ne ostane u Beogradu.

Aco Petrović je trenersku karijeru počeo u stručnom štabu Crvene zvezde kao asistent, pre nego što je 1998 preuzeo FMP, koji je vodio punih pet godina. Posle jedne godine u Hemofarmu preuzeo je na tri godine rostovsku Lokomotivu, sa kojom je stigao u finale FIBA kupa 2005, a za dve godine u UNIKS-u uspeo je da obezbedi Kup Rusije, pobedivši na putu CSKA i Dinamo u samo dva dana.

Petrović je bio član stručnog štaba Svetislava Pešića tokom SP 2002. u Indijanapolisu, a sada je jedan od pomoćnika Dušana Ivkovića. Stručnjak koji ove jeseni puni 50 godina, ranije je medijima u Srbiji izjavio da sa njim niko iz kluba nije stupio u kontakt.

Glavni operativac crveno-belih Milan Opačić je u akciju nalaženja novog trenera krenuo tek pošto je Svetislav Pešić potvrdio da ne ostaje u Zvezdi, a očekuje se da će odgovor na pitanje ko preuzima Zvezdu biti poznat pre nego što ekipa (bez Bjelice i Kešelja, koji su sa reprezentacijom) krene na Kopaonik, gde 15. avgusta počinju pripreme za novu sezonu.

Pritisak znatno smanjuje podatak da Zvezda trenutno pod ugovorom ima osam igrača, uključujući i kapitena Tadiju Dragićevića, koji je odlučio da ostane u klubu. Pretpostavlja se da će ekipa biti kompletirana dovođenjem dva stranca

HVALA

Achievements:
    Goca's Avatar
    Registrovan
    Nov 2012
    0 For This Post
    176 Ukupno
    Level
    1

Prikaz Nagrada

Moje Raspoloženje
    Scared

S3

KLS: Trijumfi debitanata u ligi

IZVOR. B92 | ČŽ

Košarkaši Jagodine odigrali su svoj prvi meč u košarkaškoj ligi Srbije i zabeležili trijumf nad OKK Beogradom.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Vasilije Seferović sa 21 poenom, dok je Gagović ubacio 16, a Kljajević 13. Kod OKK Beograda najefikasniji je bio Filip Šepa sa takođe 21 poenom.

Drugi debitant, ekipa Konstantina pobedila je Tamiš sa 73:63. Za pobedničku ekipu po 10 poena ubacili su Veličković i Trailović. Kod gostiju najefikasniji je bio Branko Jerominov sa 18 poena i sedam skokova.

Radnički FMP je na gostovanju u Smederevu slavio sa 80:75. Najefikasniji kod gostiju bio Đokić sa 15 poena, dok je za domaće 19 ubacio Stefan Đorđević.

Sloboda je, takođe, slavila na gostovanju u Kraljevu ekipi Sloge sa 63:58. Anđić je bio najbolji kod gostiju sa 13 poena, dok je kod Sloge najefikasniji bio Dašić sa 24 poena i šest skokova.

U nedelju igraju Mega - Borac, Vršac - Vojvodina i Radnički - Metalac.

HVALA

Achievements:
    Goca's Avatar
    Registrovan
    Nov 2012
    0 For This Post
    176 Ukupno
    Level
    1

Prikaz Nagrada

Moje Raspoloženje
    Scared

S3

KLS: Mega ubedljiva, pobeda Metalca

IZVOR. B92 | JT

Košarkaši Mega Vizure, Metalca i Vojvodine zabeležili su pobede u mečevima prvog kola Košarkaške lige Srbije koji su odigrani u nedelju.

Mega je na svom terenu bila ubedljiva protiv Borca sa 87:71, a do trijumfa ju je predvodio Marjanović, koji je meč završio sa 25 poena i 19 skokova. Kod Čačana, najbolji je bio Todorović, koji je meč završio sa 23 poena.

U „Šumicama“, Metalac je sa 84:82 pobedio Radnički u najneizvesnijoj utakmici dana. Tim iz Valjeva je vodio tokom celog meča, a iako je domaćin uspeo da se približi u poslednjoj četvrtini, igrači Metalca, koji su istog dana ostali bez kapitena Panića zbog incidenta, nisu dozvolili preokret. Kruščić je bio najbolji u redovima Metalca sa 20 poena, dok je kod Beograđana Tapušković postigao 17.

U vojvođanskom derbiju, Vojvodina je u Vršcu pobedila istoimeni klub, inače naslednika velikog Hemofarma, sa 91:82. Marković je bio najbolji kod Novosađana sa 18 poena, dok su kod domaćina Vuksanović, Novak i Mitrović postigli po 14 poena.

Mečeve odigrane u subotu obeležile su po​bede debitanata.

HVALA

Achievements:
    Goca's Avatar
    Registrovan
    Nov 2012
    0 For This Post
    176 Ukupno
    Level
    1

Prikaz Nagrada

Moje Raspoloženje
    Scared

S3

KLS: BKK Radnički 'razbio' OKK

IZVOR. B92 | SO

Odigrano je šest utakmica drugog kola Košarkaške lige Srbije, a najubedljiviju pobedu ostvario je BKK Radnički nad OKK Beogradom 93:71.

Sloboda je dobila Borac u Čačku sa 65:64, Metalac je na svom parketu savladao Slogu sa 74:59, a Radnički FMP bio je bolji od Jagodine 95:87.

Tamiš je na svom parketu nadigrao Smederevo sa 88:71, a Vojvodina je sa 83:67 dobila Konstantin. U nedelju se sastaju Mega i Vršac.

Nemanja Bezbradica je sa 32 poena bio najbolji u pobedi BKK Radničkog, a za OKK Beograd Vladimir Popović ubacio je 16 poena.

U pobedi Voše Stefan Stojačić dao je 20, a Marojević i Kalinić po 14 poena, dok je za Konstantin Vladimir Đorđević postigao 14 poena.

Frend Kimani ubacio je 18, a Filip Vukosavljević 15 poena u pobedi Metalca, za koji nije debitovao Petar Božić. U poraženoj Slogi istakao se Mitar Trivunović sa 15 poena.

Marko Ljubojević je pogotkom u završnici doneo trijumf Slobodi nad Borcem, a najefikasniji u pobedničkom timu bio je Nikola Otašević sa 15 poena. Čačane je predvodio Mlađen Šljivančanin sa 15 poena i 8 skokova.

Za Radnički FMP Milojko Vasilić ubacio je 16, a Marko Stojadinović 14 poena, dok se u poraženoj Jagodini istakao Vuksan Gagović sa 26 poena.

HVALA

Achievements:
    Goca's Avatar
    Registrovan
    Nov 2012
    0 For This Post
    176 Ukupno
    Level
    1

Prikaz Nagrada

Moje Raspoloženje
    Scared

S3

očele Paraolimpijske Igre

Izvor. Beta, Tanjug

Paraolimpijske igre u Londonu počele su spektakularnom ceremonijom otvaranja, kojoj je prisustvovalo oko 80.000 ljudi.

Olimpijski plamen na stadionu upalila je 84-godišnja Margaret Mon, prva osvajačica medalje za Britaniju na Paraolimpijskim igrama.

"Spremite da se da budete inspirisani, da budete opčinjeni, spremite se da bude dirnuti...Ove Igre će biti posećene kao nijedne ranije. Ove Igre će se pamtiti", rekao je predsednik organizacionog odbora Sebastijan Kou.
    Zastavu Paraolimpijskih igara nosilo je osmoro predstavnika košarkaškog tima, a na jarbol su je podigli vojnici. Potom je kraljica proglasila Igre otvorenim.

Na samom kraju, marinac Džo Taunsend, paraolimpijski triatlonac koji je izgubio obe noge na misiji u Avganistanu, spustio se žicom do stadiona sa obližnje kule Orbit, a onda je predao baklju Monovoj, koja je osvojila zlatnu medalju u streličarstvu 1960. godine.

Pre toga je održana parada svih zemalja učesnica.

Ceremoniju je otvorio čuveni fizičar Stiven Hoking. Tema svečanosti bila je "prosvetljenje". Radnja je opisana kao putovanje kroz "more ideja", uključujući i Njutnovo otkriće gravitacije, stvari protiv koje se bore svi sportsti. U šou je bilo uključeno 73 gluvih i izvođača sa invaliditetom, kao i 68 ljudi sa smanjenom sposobnošću od 3.250 volontera.

Ceremonija je otvorena predstavljanjem "velikog praska", pošto je svetleća kula pretvorila Olimpijski stadion u gigantsku nebulu. Tada je glumac Ijan Mekelen pročitao deo iz "Oluje" Vilijama Šekspira:
    "Najveća avantura je ono što nas čeka".

To uključuje borbu 4.200 sportista iz 165 država sveta tokom 11 dana Paraolimpijskih igara u Londonu.

Zastavu Srbije na svečanom defileu učesnika nosio je atletičar Draženko Mitrović, svetski rekorder u bacanju koplja i osvajač srebrne medalje na prethodnoj Paraolimpijadi 2008. u Pekingu.

Srbija će na londonskim Igrama biti zastupljena sa 13 takmičara u četiri sporta - atletici, biciklizmu, stonom tenisu u streljaštvu.

Boje naše zemlje braniće sportisti sa invaliditetom Tanja Dragić, Draženko Mitrović, Miloš Grlica, Željko Dimitrijević u atletici, Mirjana Ilić-Đuričin, Živko Papaz, Dragan Ristić, Laslo Šuranji, Siniša Vidić u streljaštvu, zatim stonoteniseri Borislava Perić-Ranković, Nada Matić, Zlatko Kesler stoni i Milan Petrović u biciklizmu.

HVALA

+ Odgovor Na Temu
Strana 3 od 3 PrvaPrva 1 2 3

Informacija Teme

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Slične Teme

1. Ljubavni stihovi by Goca
    By Goca in forum Ljubav - Sex - Romantika
    Odgovori: 212
    Zadnji Post: 06.09.2013, 23:04
  2. Zanimljivosti sa mackama By Goca
    By Goca in forum Zivotinjsko Carstvo
    Odgovori: 40
    Zadnji Post: 30.06.2013, 13:08
  3. Moje Gif Slike by Goca
    By Goca in forum Gif Slike i razne Animacije
    Odgovori: 42
    Zadnji Post: 18.06.2013, 23:57
  4. Razni Cajevi by Goca
    By Goca in forum Zdravlje
    Odgovori: 161
    Zadnji Post: 06.03.2013, 22:38
  5. Gordana Goca Bozinovska - Tekstualna diskografija
    By M e r i in forum Tekstualne Diskografije Narodne Muzike
    Odgovori: 0
    Zadnji Post: 25.12.2012, 11:12

Članovi koji su pročitali ovu temu : 1

You do not have permission to view the list of names.

Tagovi za ovu Temu

Bookmarks

Pravila Postanja