Zdravo & Dobrodošli na Radio Poljubac
Možete nas naći na Follow us on Facebook Follow us on Twitter Linked In Flickr Watch us on YouTube My Space Blogger
Zdravo Gost, ako čitate ovo, to znači da niste registrovani. Kliknite ovde da se registrujete u nekoliko jednostavnih koraka, uživaćete u svim odlikama našeg Foruma. Imajte na umu da su zabranjeni nepristojni ili besmisleni nikovi (bez brojeva ili slova nasumice).
Sign Up

+ Odgovor Na Temu
Strana 2 od 3 PrvaPrva 1 2 3 ZadnjaZadnja
Prikaz rezultata 11 do 20 od 30
    Super Administrator SuperAdministrator

Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 5.0%
    Achievements:
    Tagger First ClassOverdriveSocialVeteran25000 Experience Points
    Goca's Avatar
    Registrovan
    Nov 2012
    Country: Austria
    Say 'Thank You!' for this post. :
    0 For This Post
    176 Ukupno
    Level
    1

Prikaz Nagrada

Moje Raspoloženje
    Scared

leptir2

Evropsko prvenstvo prošireno na 24 ekipe

Na Evropskom prvenstvu za košarkaše u Litvaniji 2011. godine će igrati 24 reprezentacije, odlučila je FIBA Evropa.

Za EP se već kvalifikovalo uobičajenih ekipa 16, ali je Izvršni odbor FIBA Evrope dve godine pre nego što se očekivalo doneo odluku o proširenju.
    "Proširenje je u skladu sa brzim razvojem evropske košarke. Dokaz razvoja je na Svetskom prvenstvu gde se devet od deset ekipa iz Evrope plasiralo u osminu finala", rekao je generalni sekretar FIBA Evrope Nar Zanolin.

Mesta na EP su ranije obezbedili Srbija, Velika Britanija, Crna Gora, Belgija, Makedonija, Izrael, Španija, Srbija, Grčka, Slovenija, Francuska, Hrvatska, Nemačka, Litvanija, Rusija i Turska, a nakon proširenja igraće i Gruzija, Italija, Ukrajina, Bugarska, Poljska, BiH i Letonija.

Za dva preostala mesta će se boriti tri tima koja su završila na dnu kvalifikacionih grupa - Finska, Mađarska i Portugal.

"Nakon što je bilo jasno da će na Eurobasketu 2013. godine igrati 24 ekipe, veoma smo zadovoljni što smo spriveli proširenje dve godine ranije. Evropska košarka je jača nego ikada i došlo je vreme da krenom sa promenama i zajedno sa prijateljima iz Litvanije organizujemo najveće i najbolje Evropsko prvenstvo", rekao je predsednik FIBA Evrope Olafur Rafnson.

Naredno Evropsko prvenstvo za košarkaše se igra 2011. godine u Litvaniji od 3. do 18. septembra.
    Cuvaj me Boze Laznih Prijatelja Jer Neprijatelja Se Sama cuvam

Odgovor Sa Citatom Odgovor Sa Citatom
    HVALA

Achievements:
    Goca's Avatar
    Registrovan
    Nov 2012
    0 For This Post
    176 Ukupno
    Level
    1

Prikaz Nagrada

Moje Raspoloženje
    Scared

leptir2

Entoni želi u Nikse ili Bulse

Prva zvezda Denvera Karmelo Entoni nada se trejdu u kome bi završio u Njujorku ili Čikago Bulsima, prensose američki mediji.

Kako prenosi „Yahoo sports“ pozivajući se na izjavu neimenovanog prijatelja američkog košarkaša, Entoni ne razmišlja o nastavku karijere u Koloradu, iako su Nagetsi spremni da mu ponude produženje ugovora na još tri sezone - za 65 miliona dolara.
    Denver bi u zamenu za Entonija (ukoliko bude bio primoran da ga razmeni) mogao da dobije Luola Denga i dva mlada igrača, Džejmsa Džonsona i Taja Gibsona, dok su Njujorku do isteka ugovora Edi Karija, vezane ruke.

Međutim, prema još jednoj verziji, Niksi čekaju da Entoniju istekne ugovor i potpišu ga kao slobodnog agenta, a tokom leta uz dolazak Tonija Parkera, i Niksi bi imali vrhunski trio u borbi za titulu.

Međutim, trejdovi su u NBA ligi biznis, pa je jasno da će operativci Denvera (ukoliko Entoni odbije da potpiše produženje ugovora) gledati od koga dobijaju najviše.

Poznato je da su Klipersi, Netsi i Hjuston Rokitsi već pokazali interesovanje za Entonija.

Ipak, u najtežoj situaciji je kancelarija Denvera. Iako su produženje ugovora naveli kao prioritet broj 1 za ovu sezonu, u slučaju da Entoni jasno i glasno saopšti da ne želi da ostane u Nagetsima, onda treba ubediti neki od zainteresovanih klubova da se obavi razmena. Jer, javna je tajna u NBA ligi da Entoni želi najpre u Nikse...

HVALA

Achievements:
    Goca's Avatar
    Registrovan
    Nov 2012
    0 For This Post
    176 Ukupno
    Level
    1

Prikaz Nagrada

Moje Raspoloženje
    Scared

leptir2

Tanjević: Rekao sam Ivkoviću da ide kući

Povodom ideje selektora naše reprezentacije Dude Ivkovića da KS Srbije pismom ukaže FIBA na „sudijsku krađu u polufinalu s Turcima", Bogdan Tanjević je navodno u jednoj izjavi odbrusio srpskom treneru. Posle burnih reakcija javnosti selektor domaćina Mondobasketa više ne želi da se upušta u to ko je u pravu.

- Novinara ima raznih, kao što i trenera ima raznih. Ja sam rekao prvi Ivkoviću pre nekoliko godina: „Vrati se bre kući, vreme je". Pričali smo o tome pre pet godina dok je radio u Moskvi, kod njega u stanu, na večeri s njim i njegovom suprugom Nenom. Pa kakav je to čovek i domaćin, sin mu ima temperaturu 40 stepeni, a on mi ipak posveti pažnju. Ljubomoran sam na njega koliko dobrih igrača ima u Srbiji i koliko talenata još stoji u redu. Mi smo prijatelji i to ćemo ostati - istakao je za Politiku Tanjević.

Kada je reč o analizi Svetskog prvensta selektor Turaka smatra da je Srbija daleko kvalitetniji tim od Litvanije uprkos porazu.

- Četiri reprezentacije su na vreme podmladile sastave i sve četiri se našle u polufinalu. Siguran sam da Amerikanci ne bi dobro prošli da nisu došli s mladima, jer mladi igraju sa željom, bez kalkulacija. Litvanci su lane napravili carski rez i nisam verovao da mogu do medalje već sada. Komotno su izgubili od Amerikanaca u polufinalu pa Srbija posle iscrpljujuće borbe s nama nije mogla bolje da prođe u borbi za bronzu. Inače, Srbija je jača barem za 10 poena od Litvanije. Amerikanci su igrali po principu trči i šutiraj, to nije taktički bila briljantna igra, jer tu ko prvi uhvati loptu taj šutira. Nas su tako pobedili, jedan šutne a onda svi idu na skok. Najbolju košarku su igrale Srbija i Turska.

Kako je država Turska nagradila svoje košarkaše?

- Pre svega, KS Turske je od države dobio 120 miliona dolara za organizaciju šampionata, što dovoljno govori koliko je ovaj događaj ozbiljno shvaćen. Svako od nas iz stručnog štaba i igrača, ukupno 21 član, nagrađen je stanom od 150 kvadrata u Istanbulu.

Posle svakog meča domaćina predsednik Turske Abdulah Gul je ulazio u svlačionice oba tima s predsednikom gostujuće zemlje. Kakav je bio susret sa Borisom Tadićem?

- Dirnut sam gestom predsednika Srbije koji je ušao u svlačionicu reprezentacije Turske posle polufinala i posebno se obratio meni. Posle me je nasamo pitao za zdravlje i ponudio mi bilo kakvu pomoć ako mi ikada zatreba - zaključio je Tanjević.

HVALA

Achievements:
    Goca's Avatar
    Registrovan
    Nov 2012
    0 For This Post
    176 Ukupno
    Level
    1

Prikaz Nagrada

Moje Raspoloženje
    Scared

leptir2

Boris Beker za B92: "Srbija je sportska nacija"

Legendarni nemački teniser Boris Beker u intervjuu za B92 izjavio je da je meč Đokovića i Federera bio jedan od najboljih svih vremena.

Takođe, Beker je u razgovoru sa našim izveštačem Milanom Boškovićem rekao je da je Đoković pokazao posebnost koja odlikuje najbolje, analizirao je Novakovu igru i publiku u Njujorku, a podsetio se i meča sa Bobom Živojinovićem na Marakani.

Kako biste opisali Novakovo ponašanje sada kada je broj jedan? Šta vam govori o Novaku to što je dve godine u nizu izbacio Federera na US openu – prvi put posle zaostatka od 1-2 u setovima, a drugi put 0-2?

„Bio je to neverovatan meč, jedan od najboljih svih vremena. Znao sam i pre meča da će Rodžer biti spreman, da će želeti pobedu i igrao je sjajan tenis. Đoković u prva dva seta nije igrao onako kako ume, ali uspeo je da se vrati – postoji razlog zašto je u seriji pobeda i zašto je prvi teniser na svetu. Uspeva da pronađe nešto u sebi što ga čini sve boljim“.

Jeste li stekli utisak da je Đokoviću u prva dva seta možda nedostajala želja za pobedom?

„Problem kada osvojite toliko turnira i dobijete toliko mečeva jeste što vam motivacija i želja opadaju, ali to je normalno, svima se to dešava. To mu se dogodilo sada, ali i u duelu sa Tipsarevićem, kada nije bio dovoljno agresivan. Ali mislim da ga je motivisala činjenica da je publika navijala protiv njega, želeo je da im pokaže da je on prvi teniser na svetu. U trećem i četvrtom setu igrao je kao mašina. Onda je zaostajao u petom setu, odigrao je onaj forhend na sve ili ništa, ali kocka mu se isplatila. Razlika između njih dvojice bila je veoma mala, u nekoliko poena“.

Pre nego što se vratimo Novaku, sećate li se da ste bili jedan od začetnika uspona popularnosti tenisa u Srbiji, kada ste igrali meč sa Bobom Živojinovićem na Marakani? Jeste li tada mislili da Srbija može da ima ovoliko uspeha?

„Pre svega, tih dana se država zvala Jugoslavija i uvek je bila jedna od najvećih sportskih zemalja na svetu, nezavisno od toga da li je reč o tenisu, fudbalu, košarci, uvek ste bili dobri. Sećam se tog meča, Boba je moj dobar prijatelj i moj partner u dublu, bilo je ludo, igrali smo na tom stadionu pred 30-40 hiljada ljudi, a on me je pobedio. Nisam iznenađen uspesima – Srbija je nacija fascinirana sportom, a sport je takođe jedan od načina izražavanja sopstvenosti“.

Koje su Novakove granice u ovom trenutku, kako objašnjavate činjenicu da je napredovao u skoro svakom aspektu igre?

„Prvo mesto na svetu je dostignuće do kojeg se ne dolazi lako. Kako biste tu došli i tamo ostali, morate da budete posebni. Novak Đoković je u meču sa Federerom pokazao zašto je poseban – nije igrao dobro prva dva seta, ali u sebi je pronašao nešto dodatno, nešto posebno i vratio se. I to je razlika – neke stvari ne možete da objasnite, morate da budete tamo i da to proživite kako biste razumeli. Način na koji je on preokrenuo čini razliku između broja jedan i ostalih tenisera“.

Šta Novak mora da učini kako bi imao podršku publike kao što je imaju Nadal ili Federer?

„U Njujorku tu podršku morate da zaradite – njih ne zanima koji ste rezultat napravili na Vimbldonu ili Rolan Garosu, ovde je publika mnogo drugačija. Da biste zaradili poštovanje, morate da pobeđujete. Novak govori prava stvari, zabavan je na terenu, ali još nije osvojio US open. Ključ za podršku jeste da pobedi u ponedeljak, da se ponaša prirodno i vremenom će ga zavoleti“.

Verujete li da je pred Novakom period dominacije svetskim tenisom?

„Bio je tesan meč sa Federerom, tu su i Rafael Nadal i Endi Mari, tako da trenutno imamo dubinu u muškom tenisu. Novak je trenutno predsednik te grupe“.

HVALA

Achievements:
    Goca's Avatar
    Registrovan
    Nov 2012
    0 For This Post
    176 Ukupno
    Level
    1

Prikaz Nagrada

Moje Raspoloženje
    Scared

leptir2

Barsa osvojila ACB Superkup

Košarkaši Barselone počeli su novu sezonu u Španiji trijumfom u Superkupu nad Valensijom 83:63.

Huan Karlos navaro predvodio je Katalonce sa 22 poena, Pit Majkel je ubacio 17, Ndong 13 (6sk), a reprezentativac Srbije Kosta Perović samo jedan.

Sa druge strane, najbolji je bio Duško Savanović sa 16 poena (5sk), 11 je ubacio Liščuk (8sk), a deset Ričardson.

Meč je počeo poenima Džeremija Ričardsona i Pita Majkela za 2:2, a potom je usledila serija Katalonaca koju završio Ndong za 16:4. Ipak, do kraja perioda Valensija se vratila u meč i smanjila na 26:21.

Drugi period otvara Barselona serijom 7:0 košem Bazilea za 33:21. Uskoro je bilo 40:27, a do poluvremena Liščuk je pogodio i smanjio na 11 poena deficita.

Međutim, Barsa je nastavila da povećava razliku, koja je posle samo dva minuta u trećem periodu iznosila 20 poena (59:39). Pred odlučujući period bio je 63:47 za šampiona Evrope, a posle poena Ndonga 69:54. Barsa je sačuvala prednost do kraja pa je Kuk postavio konačan rezultat 83:63.

Barselona je u polufinalu deklasirala Real Madrid 89:55, dok je Valensija savladala aktuelnog šampiona Španije Kahu Laboral 67:66. Huan Karlos Navaro je dobio nagradu MVP-ja Superkupa, Tomas Satoranski je pobedio u zakucavanju, dok je najbolji trojkaš Serhi Gladir.

HVALA

Achievements:
    Goca's Avatar
    Registrovan
    Nov 2012
    0 For This Post
    176 Ukupno
    Level
    1

Prikaz Nagrada

Moje Raspoloženje
    Scared

leptir2

Hemofarm na minus šest pred Vršac

Košarkaši Hemofarma poraženi su rezultatom 73:67 od Albe u Berlinu u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Evroligu.

Vrščani tako imaju šest poena zaostatka pred revanš meč, koji će biti odigran u petak u dvorani „Milenijum“.

Pobednik duela između Hemofarma i Albe igraće u trećem kolu kvalifikacija za najelitnije evropsko klupsko takmičenje sa pobednikom duela između Uniksa i Šarlroa. U prvom meču Šarlroa je slavio na svom terenu rezultatom 75:69.

Vrščani su odlično ušli u meč i brzo poveli sa 7:2 zahvaljujući Milanu Mačvanu i Miljanu Pavkoviću, ali je vrlo brzo Marko Marinović vratio Albu u igru. U prvom delu igre obe ekipe su igrale odlično u odbrani pa se na prvi odmor otišlo sa 21:21. Početak druge četvrtine protekao je u izjednačenoj igri, ali je Alba tada zaigrala ofanzivnije, a potom i napravila seriju od 10:3 da bi na poluvreme otišla sa dvocifrenom prednošću.

Alba je u drugom poluvremenu nastavila gde je stala i nastavila svoju seriju do 24:7 i već na početku treće četvrtine, zahvaljujući Marinoviću i Femerlingu povela sa 54:37. Vrščani su se tada poprilično mučili da bi smanjili prednost domaćina, koji je pred poslednji period igre vodio sa 64:18. Ipak, tada je usledila druga slika Hemofarma, koji je napravio seriju od 11:1 preko Hamida i Krstovića, dok Alba skoro sedam minuta nije uspevala da postigne koš. Post je prekinuo Marinović, a u poslednji minut ušlo se sa prednošću domaćina od 69:65, a ekipa iz Berlina je jedino uspela da do kraja meča svoju prednost pred revanš poveća na šest poena.

Najefikasniji u redovima Hemofarma bio je Milan Mačvan sa 16 poena, uz koje je imao i devet skokova. Miloš Borisov je postigao 12 i imao četiri skoka, a Mustafa Abdul Hamid osam poena i četiri asistencije. Domaćine je predvodio bivši košarkaš Crvene zvezde Marko Marinović sa 15 poena, četiri skoka i tri asistencije, dok je Tadija Dragićević postigao sedam poena.

Alba – Hemofarm 73:67 (22:21, 22:12, 21:15, 9:19)
    Alba: Prajs 3, Dženskins 11, Femerling 9, Marinović 15, Alen 10, Zajfert. Dragićević 7, Mekelroj 12, Štajger 2, Idbihi, Tejlor 4.
    Hemofarm: Pavković 6, Božović 4, Hamid 8, Krstović 5, Šutalo 6, Mačvan 16, Savović 8, Borisov 12, Knežević, Džordan 2, Maraš, Anđušić.

U preostale dve utakmice kvalifikacija Le Man je pobedio Asvel sa 85:75, dok je Himki slavio protiv Budivelnika rezultatom 87:58.

Drugo kolo kvalifikacija za Evroligu:
    Alba - Hamofarm 73:67
    Šarlroa - Uniks 75:69
    Le Man - Asvel 85:75
    Budivelnik - Himki 58:87

HVALA

Achievements:
    Goca's Avatar
    Registrovan
    Nov 2012
    0 For This Post
    176 Ukupno
    Level
    1

Prikaz Nagrada

Moje Raspoloženje
    Scared

leptir2

Britanski teniser najavio bojkot

Marej: Moguć štrajk tenisera

Tanjug

Britanski teniser Endi Marej izjavio je da je moguć štrajk igrača koji su nezadovoljni prenatrpanim kalendarom Udruženja teniskih profesionalaca (ATP).

"Štrajk je moguć, jer mi je nekoliko tenisera već reklo da se ne plaše da preduzmu takav korak", rekao je Marej koji je u polufinalu US Opena izgubio od Španca Rafaela Nadala.

Marej je napomenuo da će se teniseri uskoro sastati sa predstavnicima ATP i Međunarodne teniske federacije (ITF) kako bi se razgovaralo o eventualnim promenama kalendara.

"Ako ne bude postignut kompromis, jednostavno ćemo napustiti sastanak. Ono što želimo nije ništa preterano - svega par nedelja više pauze tokom godine", rekao je Marej.

HVALA

Achievements:
    Goca's Avatar
    Registrovan
    Nov 2012
    0 For This Post
    176 Ukupno
    Level
    1

Prikaz Nagrada

Moje Raspoloženje
    Scared

leptir2

Lebron Džejms: Ne smem ni da pomislim šta sve Majami može ove sezone

Tanjug |

Zvezda NBA lige i ekipe Majami Hit Lebron Džejms rekao je da njegov tim ima potencijal da u sezoni 2012/2013 bude još bolji nego u prethodnoj.

"Ne smem ni da pomislim šta Majami može da uradi ove sezone sa zdravim Krisom Bošom i Dvejnom Vejdom, uz pomoć veterana Reja Alena i Rašarda Luisa. Imamo potencijal da budemo još bolji", rekao je Džejms za američke medije.

Džejms je prošle sezone sa Majamijem došao do sampionske titule, a proglašen je i za najkorisnijeg igrača NBA lige.

HVALA

Achievements:
    Goca's Avatar
    Registrovan
    Nov 2012
    0 For This Post
    176 Ukupno
    Level
    1

Prikaz Nagrada

Moje Raspoloženje
    Scared

leptir2

Meč NBA lige između Njujorka i Detroita biće odigran u Londonu

Blic

Meč NBA lige između Njujorka i Detroita ljubitelji košarke u Evropi će moći da gledaju uživo u londonskoj O2 areni.

Prethodno su u prestonici Engleske odigrana dva meča u istoj dvorani, i to između Toronta i Nju Džersija. Utakmica između Njujorka i Detroita zakazana je za 17. januar.

O2 arena je bila i epicentar finala Olimpijskih igara na kojima su se Amerikanci prošetali do zlata.

"Drago nam je što klubovi sa tradicijom poput Njujorka i Detroita mogu da posluže kao ambasadori NBA košarke u Evropi", rekao je komesar NBA lige Dejvid Štern.

Pored Londona, utakmice NBA lige su se održale i u Japanu i Meksiku.

Nova sezona počinje 30. oktobra.

HVALA

Achievements:
    Goca's Avatar
    Registrovan
    Nov 2012
    0 For This Post
    176 Ukupno
    Level
    1

Prikaz Nagrada

Moje Raspoloženje
    Scared

leptir2

Vučićević gura Drakulića u predsedničku fotelju

Slobodan Vučićević ostao pri odluci da se povuče sa mesta predsednika kluba, ali će idalje biti uz cvreno-bele. Kao mogući naslednik na mestu prvog čoeveka Zvezde pominje se Zoran Drakulić, dosadašnji predsednik skupštine kluba. Čeka se ishod pregovora sa Pešićem, do sada u budžetu dva miliona evra.

U Zvezedi se krenulo sa mrtve tačke. Slobodan Vučićević ostaje u klubu, Drakulić će verovatno u predsedničku fotelju, a čeka se odluka Svetislava Pešića. Budžet za narednu sezonu još uvek je neizvestan.

Nakon razgovora Vučićevića, Drakulića i Opačića jedna dilema u Zvezdi je rešena. Slobodan Vučićević osato je pri svojoj odluci od 6. jula, da napusti mesto predsednika kluba sa Malog Kalemegdana.

Tako su se obistinile reči onih koji Vučićevića bolje poznaju, da ugledni privrednik teško menja svoje odluke. Ipak on je pristao da ostane u klubu, ali da njegov angažman bude mnogo manji nego prošle godine.

Pitanje koje se nameće je, ko će naslediti Vučićevića? Prema nezvaničnim informacijama to bi mogao da bude dosadašnji predsednik skupštine kluba, Zoran Drakulić. Tako bi vodeći tandem zamenio uloge, jer u prošloj sezoni Drakulićev angažman je bio daleko manji od Vučićevićevog.

Sledeća neminovnost koja se nameće je rešenje pitanja trenera. Pešić se u ponedeljak vraća sa Rodosa, a Zvezdin menadžement još uvek nema jasnu sliku budžeta za narednu sezonu. Govori se da je do sada obezbeđeno dva miliona evra, što je znatno manje od prošlogodišnjeg od 3.4 miliona evra.

Pešić traži finansijsku stabilnost, a ovakve najave o visini budžeta verovatno ga neće ohrabriti u odluci da ostane na klupi Zvezde. Pitanje je da li se i najave igrača da će igrati za manje novca, mogu uklopiti u ovaj iznos.

Sledi burna nedelja na Kalemgdanu. Pitanja je mnogo, a prvo treba rešiti ko će na njih davati odgovore. Drakulić ili neko drugi...

HVALA

+ Odgovor Na Temu
Strana 2 od 3 PrvaPrva 1 2 3 ZadnjaZadnja

Informacija Teme

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Slične Teme

1. Ljubavni stihovi by Goca
    By Goca in forum Ljubav - Sex - Romantika
    Odgovori: 212
    Zadnji Post: 06.09.2013, 23:04
  2. Zanimljivosti sa mackama By Goca
    By Goca in forum Zivotinjsko Carstvo
    Odgovori: 40
    Zadnji Post: 30.06.2013, 13:08
  3. Moje Gif Slike by Goca
    By Goca in forum Gif Slike i razne Animacije
    Odgovori: 42
    Zadnji Post: 18.06.2013, 23:57
  4. Razni Cajevi by Goca
    By Goca in forum Zdravlje
    Odgovori: 161
    Zadnji Post: 06.03.2013, 22:38
  5. Gordana Goca Bozinovska - Tekstualna diskografija
    By M e r i in forum Tekstualne Diskografije Narodne Muzike
    Odgovori: 0
    Zadnji Post: 25.12.2012, 11:12

Članovi koji su pročitali ovu temu : 1

You do not have permission to view the list of names.

Tagovi za ovu Temu

Bookmarks

Pravila Postanja