Zdravo & Dobrodošli na Radio Poljubac
Možete nas naći na Follow us on Facebook Follow us on Twitter Linked In Flickr Watch us on YouTube My Space Blogger
Zdravo Gost, ako čitate ovo, to znači da niste registrovani. Kliknite ovde da se registrujete u nekoliko jednostavnih koraka, uživaćete u svim odlikama našeg Foruma. Imajte na umu da su zabranjeni nepristojni ili besmisleni nikovi (bez brojeva ili slova nasumice).
Sign Up

+ Odgovor Na Temu
Strana 3 od 3 PrvaPrva 1 2 3
Prikaz rezultata 21 do 26 od 26

Tema: Tenis

Registrovan Clan

Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 8.0%
    Achievements:
    Tagger First Class1000 Experience Points3 months registered

Registrovan
    Nov 2012
    Country: Serbia
    Say 'Thank You!' for this post. :
    0 For This Post
    15 Ukupno
    Level
    1

2

IV: Nole na Endija, Rafa na Rodžera

Posle žreba na Masters turniru u Indijan Velsu Novak Đoković se našao u istoj je polovini žreba sa Endijem Marijem, dok bi Rodžer Federer i Rafael Nadal mogli da se sastanu već u četvrtfinalu ovog turnira.

Želi da nastavi pobednički niz - Novak Đoković

Đoković je slobodan u prvom kolu, a u drugom ga čeka pobednik meča između Aljaža Bedenea i Fabija Fonjinija. Ukoliko prođe tu prepreku, Novaka u trećem kolu najverovatnije čeka Grigor Dimitrov, dok bi mu u osmini finala projektovani rivali bili Sem Kveri ili Huan Monako. U četvrtfinalu bi trebalo da ga čeka Žo-Vilfred Conga, mada su u tom delu kostura i Miloš Raonić i Marin Čilić.

Viktor Troicki na startu igra sa Belgijancen Davidom Gofanom, kojeg je nedavno pobedio u Dejvis kupu, a u eventualnom drugom kolu čekao bi ga Florijan Majer. U tom delu žreba projektovano je četvrtfinale između Tomaša Berdiha i Davida Ferera.

Janko Tipsarević je kao šesti nosilac, takođe slobodan u prvoj rundi, a u drugoj ga čeka bolji iz duela Felisijana Lopesa i kvalifikanta.

Fedrer počinje sa pobednikom meča Istomin – kvalifikant, u trećem kolu čeka ga Žilijen Beneto, koji ga je nedavno savladao u Roterdamu, a zatim Izner ili Vavrinka.

Pre duela četvrtfinalnog duela sa Federerom, rafael Nadal će morati da pobedi boljeg iz dvoboja Soede i Herisona, potom mu sledi Južni ili Malis, i četvrto kolo u vidu Janka Tipsarevića, mada su tu i Bagdatis i Sepi.

Odgovor Sa Citatom Odgovor Sa Citatom
    HVALA

Registrovan Clan

Achievements:

Registrovan
    Nov 2012
    0 For This Post
    15 Ukupno
    Level
    1

2

Đoković: Idem korak po korak

.
    Prvi teniser sveta Novak Đoković rekao je danas da oseća da je blizu forme u kakvoj je bio 2011. godine, kada je osvojio deset ATP titula, ali da ne želi mnogo da gleda unapred.

Sve me podseća na 2011. - Novak Đoković

Đoković je od početka sezone odigrao 13 mečeva i zabeležio svih 13 pobeda.

"Način na koji sam počeo godinu izgleda isto (kao što je bilo 2011. godine)... Vežu me lepa sećanja za 2011. godinu. To je bila daleko najuspešnija godina u mojoj karijeri. Ali, rano je reći šta će se dogoditi, ne želim ništa da prognoziram", rekao je Đoković, preneli su američki mediji.

"Isto razmišljam, želim da uživam u trenutku, da dam sve od sebe. Idem korak po korak i onda ćemo videti dokle ću stići", dodao je prvi teniser sveta.

Novak je 2011. godine osvojio 10 ATP titula, uključujući tri grend slem trofeja, igrao je u 11 finala i ostvario skor od 70 pobeda i šest poraza. On je te godine osvojio prvih sedam turnira u sezoni i zabeležio 41 uzastopnu pobedu, što je najbolji start od 1984. godine, kada je Džon Mekinro ostvario 42 pobede u nizu.

Đoković je ove sezone osvojio dva trofeja, Australijan Open u januaru i prošle nedelje turnir u Dubaiju i tako produžio niz pobeda na 18. Poslednji put izgubio je u oktobru, kada ga je u finalu US Opena pobedio Britanac Endi Marej.

"Za sada je dobro. Nisam mogao da zatražim bolji pocčetak sezone, pobedama u Australiji i Dubaiju igrajući na tvrdoj podlozi, koja mi je omiljena i koja najviše odgovara mojoj igri", rekao je 25-godišnji srpski reprezentativac.

"Osvajanje turnira u Melburnu poslednjih godina mi daje veliko samopouzdanje i mislim da je to jedan od glavnih razloga zbog čega igram dobro u ovom periodu", dodao je Đoković koji ove nedelje igra na turniru u Indijan Velsu, gde je trijumfovao 2008. i 2011. godine. On je 2007. igrao u finalu, ali je izgubio od Rafaela Nadala.

"Već sam osvajao Indijan Vels, tu i u Majamiju volim da provodim vreme. Tvrda podloga mi je omiljena, tu se na terenu osećam komotno i samouvereno", rekao je on.

Novak je rekao i da je dobro što se Nadal posle sedmomesečne pauze zbog povrede levog kolena vratio na teren.

"Sjajno je što se vratio, za sport, navijače i sve koji vole tenis jer je on veoma popularan i harizmatičan igrač. Gledao sam nekoliko njegovih mečeva... Još je impresivan na šljaci. Nije se mnogo stvari promenilo. To je njegova omiljena podloga. On je kralj šljake", zaključio je Đoković koji u nedelju igra meč drugog kola Indijan Velsa protiv Italijana Fabija Fonjinija.

HVALA

Registrovan Clan

Achievements:

Registrovan
    Nov 2012
    0 For This Post
    15 Ukupno
    Level
    1

2

Đoković 'pregazio' Congu u Indijan Velsu

.
    Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u polufinale Masters turnira u Indijan Velsu, pošto je ubedljivo savladao Francuza Žo-Vilfreda Congu sa 2:0, po setovima 6:3, 6:1, za samo 54 minuta igre.

[Samo registrovani clanovi mogu videti ovaj sadrzaj. ]

'Razvalio' Congu, sledi Del Potro - Novak Đoković

U borbi za finale Đoković će igrati sa Huanom Martinom del Potrom koji je pobedio Endija Mareja sa 2:1, po setovima 6:7, 6:3, 6:1. U drugom polufinalu igraju Tomaš Berdih i Rafael Nadal koji je u dva seta izbacio Rodžera Federera.

Ovo je bio šesti uzastopni trijumf Novaka nad Congom, a srpski teniser sada vodi 10:5 u pobedama.

Na početku meča nije bilo mnogo uzbuđenja i kao da je obojici bilo potrebno neko vreme da se prilagode. Ipak, prvi je do bolje igre došao Đoković koji je u petom gemu oduzeo servis Congi za vođstvo od 3:2, što je praktično i prelomilo prvi set.

Kako je set odmicao Novak je bio sve sigurniji, odlično je servirao, a još bolje reternirao, pa je sa još jednim brejkom zaključio prvi deo igre rezultatom 6:3.

Već na početku drugog seta Đoković ponovo prvi dolazi do prednosti. Najpre je osvojio gem na svoj servis, a onda je odigrao sjajan gem na servis Francuza, što je opet i potvrdio odličnim servisima, pa je za tili čas bilo 3:0 za srpskog igača.

Iako je imao šansu Novak i za dupli brejk, ali Conga se nekako održao i spasao dve brejk lopte za 3:1, ali to je bilo sve što je mogao, jer je Đoković dodao gas i praktično oduvao demoralisanog francuskog tenisera sa terena Indijan Velsa.

Nagradni fond turnira u Indijan Velsu iznosi 5.030.408 dolara, a pobedniku će pripasti 1000 ATP bodova.

HVALA

Registrovan Clan

Achievements:

Registrovan
    Nov 2012
    0 For This Post
    15 Ukupno
    Level
    1

2

Novak: Nisam zaslužio da pobedim Delpa

Srpski teniser Novak Đoković rekao je danas da nije zaslužio pobedu protiv Argentinca Huana Martina del Potra u polufinalu Indijan Velsa, pošto je tokom meča napravio mnogo grešaka.

"Danas nisam bio na terenu. U redu je, dešava se" - Novak Đoković

Prvi nosilac na turniru izgubio je noćas od petog tenisera sveta Del Potra sa 1:2 u setovima (6:4, 4:6, 4:6) u polufinalu Mastersa u Indijan Velsu.

Đoković je u trećem setu vodio sa 3:0, ali mu je Argentinac nakon toga dva puta oduzeo servis. U 10. gemu servirao je za pobedu, a poslednji poen završio je asom od 214 kilometara na sat.

To je bila treća pobeda Del Potra u 11 mečeva sa Đokovićem. Novak je tako prekinuo niz od 22 pobede, a to mu je prvi poraz od oktobra kada je izgubio od Amerikanca Sema Kverija na Mastersu u Parizu.

"Nisam zaslužio pobedu. Imao sam šanse u drugom i trećem setu i nisam ih iskoristio zbog neiznuđenih grešaka. Veoma loše sam se kretao i čestitam protivniku na pobedi", rekao je Đoković posle meča.

Novak tako nije uspeo da se četvrti put plasira u finale Indijan Velsa, gde je osvajao titule 2008. i 2011. godine.

"Del Potro je veliki borac, a meni je nedostajalo koncentracije. Zaslužio je pobedu jer je u važnim trenucima bio pribraniji i odigrao je prave udarce", rekao je prvi teniser sveta.

"S druge strane, ja sam napravio mnogo grešaka i u pojedinim trenucima bio sam pasivan na terenu. Nisam koristio bekhend udarce duž linija, kao što to inače radim, a to mi je jedan od najboljih udaraca. Danas nisam bio na terenu. U redu je, dešava se. To je sport i jednostavno, ovoga puta nisam uspeo", dodao je Đoković.

Del Potro će u finalu igrati protiv petog tenisera sveta Španca Rafaela Nadala, koji je sinoć pobedio Tomaša Berdiha sa 2:0 u setovima (6:4, 7:5).

HVALA

Registrovan Clan

Achievements:

Registrovan
    Nov 2012
    0 For This Post
    15 Ukupno
    Level
    1

2

Nadal dobio Delpa za titulu Indijan Velsa

Španski teniser Rafael Nadal na sjajan način se vratio posle sedmomesečne pauze zbog povrede kolena, pošto je pobedom u finalu protiv Argentinca Huana Martina Del Potra sa 2:1, po setovima 4:6, 6:3, 6:4, osvojio titulu Indijan Velsa.

"Računajte na mene" - Rafal Nadal

Posle više od dva sata borbe Španac je stigao do osme pobede u međusobnim duelima i prvog Mastersa posle više od osam meseci. Nadal je u finalnom duelu punom preokreta savladao Argentinca Huana Martina del Potra s 2:1 (4:6, 6:3, 6:4).

Prvi i drugi setovi su bili prilično slični, ali su u konačnom ishodu pripali obojici po jedan. Nadal je furioznom igrom poveo sa 0:3, da bi Argentinac sve preokrenuo. Prvi set je dobio sa 6:4, a onda je poveo sa 3:1, da bi potom prepustio Špancu da osvoji pet vezanih gemova i stigao do trećeg seta.

Odlučujući deo finala Nadal je započeo brejkom, koji nije ispuštao do kraja meča, jer ga je služio servis, dok je Del Potro izgledao dosta umorniji i slabije je pogađao.

Na kraju Nadal sa 6:4 osvaja 22. pehar iz Masters serije, a ukupno 53. u ATP eri.

Rafa će za prvu titulu na betonu još od 2010. godine i trijumfa u Tokiju, dobiti milion dolara i 1000 ATP poena dok će Del Potro upisati 700 bodova i pola miliona dolara

HVALA

Registrovan Clan

Achievements:

Registrovan
    Nov 2012
    0 For This Post
    15 Ukupno
    Level
    1

2

Majami: Đoković "počistio" i Devarmana

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u osminu finala turnira u Majamiju, nakon što je ubedljivo savladao Indijca Somdeva Devarmana sa 2:0, po setovima 6:2, 6:4.

Ponovo ubedljiv - Nole

Prvi nosilac na Masters turniru u Majamiju, Novak Đoković ostvario je očekivanu pobedu u trećem kolu ATP turnira za koju mu je trebalo nešto više od sat vremena.

Indijac Somdev Devarman pružio je Đokoviću nešto veći otpor od Lukaša Rosola, ali ni to nije bilo dovoljno za nikakvo iznenađenje, jer je srpski teniser od početka meča nametnuo svoj ritam, i odmah je napravio brejk i potvrdio ga za 2:0.

Nakon toga, stvari su se odvijale karakterističnim tokom, pa je i u drugom setu Nole dominirao, iako je Indijac uspeo da osvoji čak četiri gema.

Đoković je će se u osmini finala sastati sa Nemcem Tomijem Hasom, koji je izbacio Aleksandra Dolgopolova sa 6:3, 6:2. U slučaju da Novak savlada Hasa, a da Janko Tipsarević koji je večaras pobedio Kevina Andersona 2:1 (4:6, 7:6, 6:0), bude bolji i od Žila Simona, gledaćemo srpsko četvrtfinale u Majamiju.

HVALA

+ Odgovor Na Temu
Strana 3 od 3 PrvaPrva 1 2 3

Informacija Teme

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Članovi koji su pročitali ovu temu : 0

You do not have permission to view the list of names.

Tagovi za ovu Temu

Bookmarks

Pravila Postanja