Равиоли Алла Турца (Манти) Рецепт

Састојци
Фил: 1/2 лб (225 гр) млевено јунеће месо, 1 велики црни лук, рендани, со и бибер по укусу, 1/4 шоље (15 гр) першуна, сецкани.
Тесто: 2 шоље (200 г) брашна, 1 тееспоон соли, 1/2 шоље (125 гр) вода, 1 јаје,, 1 1/2 шоље (150 гр) брашно за ваљање од тесто.
За кување: 6 шољица (1 1/2 литра) воде или пилеће чорбе, 1 кашичица соли.
ЈОГУРТ сос: 4 шоље (1 кг) јогурт, 3 чена белог лука, (опционо).
ГАРДЕРОБ: 2 кашике путера, топљени, 1/2 кашичице паприке